Deprecated: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in /customers/b/4/1/diakoniekosova.org/httpd.www/wp-content/plugins/js_composer/include/classes/core/class-vc-mapper.php on line 111 07/03/2018 – Diakonie
00381 (0)28 535 302 info@diakoniekosova.org
Diakonie Youth Center Hosted The Fashion Show

Diakonie youth center hosted the fashion show

On Saturdaty, 03.03.2018, in Diakonie Youth Center a fashion show was organized. In the red carpet passed many students of tailoring course to present dresses designed and made from the tailors of DTC. The make up artists of DTC also…

Read More
Diakonie Qendra Rinore Nikoqir I Sfilatës Së Modës

Diakonie qendra rinore nikoqir i sfilatës së modës

Të Shtunën me datën 03.03.2018, në qendrën rinore Diakonie u organizua sfilata e modës. Në qilimin e kuq parakaluan disa nga nxënëset në kursin e rrobaqepësisë dhe prezantuan veshje të dizajnuara dhe të qepura nga pikërisht rrobaqepëset e DTC-së. Grimeret…

Read More