Deprecated: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in /customers/b/4/1/diakoniekosova.org/httpd.www/wp-content/plugins/js_composer/include/classes/core/class-vc-mapper.php on line 111 Mbaron me sukses konferenca me temën “Trauma dhe Atashimi” në PSZ – Diakonie
00381 (0)28 535 302 info@diakoniekosova.org
IMG 0539

Mbaron me sukses konferenca me temën “Trauma dhe Atashimi” në PSZ

Diakonie Kosova, Qendra Psikosociale për Traumaterapi organizoi Konferencë me temën “Trauma dhe Atashimi” me datën 21 Nëntor 2017 të udhëhequr nga MD. Lutz Ulrich Besser – nga Qendra për Traumapedagogji dhe Traumaterapi në Niedersaschen të Gjermanisë.

Pjesëmarrësit ishin profesionistë të shëndetit mendor, profesionistë nga fusha e arsimit dhe edukimit, bashkëpunëtor nga Institucione dhe OJQ si dhe studentë të Psikologjisë.

Konferenca u mbështetë dhe u financua nga Pakti i Stabilitetit të Europës Juglindore.
Në Konferencë ishte i pranishëm edhe zv.Ministri z.Granit Abdullahu nga Ministria e Shëndetësisë, i cili e përgëzoi inicimin e këtij tipi të Konferencës.

Falënderojmë të gjithë kolegët për pjesëmarrjen aktive.

IMG 0539