Deprecated: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in /customers/b/4/1/diakoniekosova.org/httpd.www/wp-content/plugins/js_composer/include/classes/core/class-vc-mapper.php on line 111 Urban Dance Crew, Diakonie qendra rinore- Mitrovica – Diakonie
00381 (0)28 535 302 info@diakoniekosova.org

Urban Dance Crew

14409661 1157557160946922 3744090758779119938 O

Urban Dance Crew është grup multietnik i vallëzimit modern që ka dalë si rezultat i punës së palodhshme të qendrës rinore Diakonie me të rinjtë drejt edukimit dhe ofrimit të mundësive për talentët e rinjë. UDC ka filluar si trajnim për vallëzim qysh në vitin 2014, dhe sot është shëndrruar në një grup profesional të vallëzimit që performon në evenimente të ndryshme. Diakonie Youth Center mirëpret të gjithë të rinjtë e interesuar të marrin pjesë në trajnimin për vallëzim modern. Disa prej performancave të këtij grupi mund të gjenden në kanalin e tyre në Youtube, përkatësisht në linkun:

https://www.youtube.com/channel/UCzV22L-6DOy982oBYFpw72A